ОбществоРегионалниСамоков

Три медала на СК “Самоков” от националния турнир по спортна аеробика ,,Купа АМД”

“Самоков 365”

С три медала се завърнаха гимнастичките от СК “Самоков” от участието си в националния турнир по спортна аеробика “Купа АМД”.

В състезанието участие взеха 18 възпитаници на клуба. Йоана Ваклинова затвърди отново позицията си и се изкачи най-високо на стълбичката със своето индивидуално съчетание. Малко след нея е и Деа Демирева, която взе бронзовия медал в тази възрастова група. Мария Япракова успя да се пребори и спечели бронзовит медал в категория индивидуално момичета 9-11 г. Николета Разпопова, Рая Никова, Теодора Ваклинова представиха също своите индивидуални съчетания, но останаха извън първите осем.

В същата възрастова група категория малки формации Самоков представиха и две малки формации. Едната е Мария Япракова и Николета Разпопова, които изиграха перфектно своето съчетание, но поради несходство с правилника на Съюза по аеробика и наказание от половин точка, те останаха на шесто място. Другата малка формация Рая Никова и Теодора Ваклинова изиграха своите съчетания без груби грешки, но останаха също извън осмицата.

Във възрастова група 12-14 г. едни от най-новите попълнения в клуба Божидара Брейчева и Виктория Маркова показаха израстване, като подобриха своя резултат от изминалото държавно първенство. В същата категория участие взе и Ивет Бързанова, която поради залитане не успя да се нареди в осмицата.

Във възрастова група 7-8 г. участваха София Лухова, Ивон Стоилкова, Славина Разпопова, Марина Йорданова, Елси-Михаела Гудъл, Йоана Велинова и Елеонора Благоева, като всички те също успяха да подобрят своите оценки от изминалото държавно първенство.

Във възрастова група 5-6 г. категория групи всички деца получиха медали, а това са Виктория Маринова, Ани Трайкова, Деа Демирева и Йоанна Ваклинова.