Баскетбол

„Рилски” загуби в Правец

„Рилски спортист” започна новата календарна година с добра игра, но загуби от първенеца в класирането „Лукойл Академик”. Нашите момчета показаха качествена игра и дух. Въпреки изоставането си с 10 точки още в първата част те не се обезкуражиха и показаха, че не са случаен отбор, като настигнаха и дори поведоха с една точка. Играта бързо се обърна и „студентите” отново поведоха.

В третата част „Лукойл” показа голямо желание за победа и в края на десетте минути отново водеше с двуцифрена разлика. В началото на последната част нашите се хвърлиха с рогата напред и вкараха 10 коша без да допуснат нито един в защитавания от тях ринг. „Студентите”, обаче, бързо усетиха на къде отиват нещата и отново обърнаха играта. Така се стигна до резултат 96:84.