Баскетбол

Рилски начело в групата в БИБЛ

БК „Рилски спортист” наказа за втори път македонския „Кожув”, този път в собствената си зала. Този триумф изведе самоковци начело в групата, с 3 победи и само 1 загуба.

Мачът започна лесно за нашите като първата част завърши 21:13, във втората гостите направиха всичко възможно да намалят разликата, но не успяха да постигнат желания резултат. В третата част гостите бяха на косъм от изравняване, но изпуснаха тройка. В този момент Любомир Киров вкара две поредни тройки и даде началото на 11 точкова серия за нашите, срещу само 2 отбелязани за гостите. Началото на последната част реши и изхода на мача като нашите момчета направиха серия от 9 точки. Така гостите си тръгнаха с увесени носове от Самоков при краен резултат 75:56.

Най-резултатен за самоковци отново беше БранкoМиркович, който отбележи 16 точки, след него в таблицата се наредиха Бракстън Дюпри и Тери Смит с по 12. Любомир Киров и Христо Захариев добавиха по 9.