Баскетбол

“Рилски” бие и в Бургас

Баскетболистите на „Рилски спортист” не нарушиха победната серия и спечелиха двубоя с „Черноморец”. Мачът не беше лесен и за двата отбора. В първата част самоковци успяха да поведат с 25 на 18, но във втората домакините обърнаха резултата в своя полза. Така на почивката нашенци изоставаха с 2 точки.

В третата част домакините успяха да поведат с 8 точки, заради няколко грешки в повече за гостите. Но “Рилски” се справиха бързо с положението и намалиха изоставането си до 1 точка. В последната четвърт самоковци показаха по-добра игра и заслужено спечелиха с резултат 101:93.

Най-резултатен отново беше Бранко Миркович с 25 точки, след него се нареди Тери Смит с 24. Христо Захариев наниза 22. Тази статистика губи своя смисъл при такава победа, когато всички се борят да я постигнат и играта е отборна.