Баскетбол

Лукойл Академик с драматична загуба в Самоков

Снощи отборът на “Лукойл Академик” загуби като домакин от испанския “Билбао Баскет” с 68:85 точки, в мач от третия кръг на “Еврокъп”. Мачът бе игран в “Арена Самоков”, тъй като залата на “студентите” не отговаря на европейските изисквания. Интересът от страна на публиката беше голям и зрителите бяха около 1500-2000 човека.

Мачът не започна добре за българския тим – 0:6, след което 3:6 и 3:8, но домакините намериха сили да изравнят и дори да поведат в резултата. Първата и втората част и двата отбора показаха добра игра и желание за победа, но във втората част на мача гостите взеха превез и до края на мача не позволиха на домакините да се доближат до тях в резултата. В последните минути разликата беше цели 20 точки, а “студентите” дори не можеха да мечтаят за победа и дори не успяха да покажат желание за такава.