Бокс

Боксьорите отново сред най-добрите в България

Боксьорите от клуб „Самоков ” се върнаха с медали от състезанието за „Купа България”, провело се от 15 до 20 октомври в град Ямбол.

Мартин Савов стана втори в категория до 50 кг. На четвъртфинала той победи представителя на домакините, а на полуфинала беше по-добър от боксьора на ЦСКА. За жалост на финала не успя да пребори вицеевропейския шампион в тази категория и се качи на стъпалото под него.

Ангел Ангелов(спортист на годината за 2011 на град Самоков) беше безапелационен и не остави шанс на конкуренцията в тежка категория(80+). На четвъртфинала той отстрани представителя на клуб „Тайсън Благоевград”, а на полуфинала прати вкъщи боксьора на Добрич. На финала се изправи срещу юношата на „Левски” и за пореден път доказа класата си, като победи и него.

„Много съм доволен от представянето на момчетата. Заведохдвама и се връщаме с два медала.” – сподели за „Самоков 365” треньорът на младите надежди – Веселин Райчев.

Очаквайте в следващия брой интервю с победителите и техния треньор.