ОбществоРегионалниСамоков

Близо 5000 лв събраха от благотворителен рецитал СНЦ „Ти си доброто“

„Самоков 365“

Близо 5000 лв. събра от благотворителен рецитал СНЦ „Ти си доброто“. Събитието „Кауза, облечена в рими“ се провежда за четвърта поредна година и е част от кампанията „За равен училищен старт“, в която са включени над 80 деца от Община Самоков.

Организиатор на поетичната вечер са трите вдъхновяващи самоковки Димитрина Тоскова, Мария Шейнова и Габриела Панева. Те бяха в качеството на водещи и на рецитатори в програмата. Тази година обичайният състав от участници бе разнообразен и към него се включиха зам.-кметът по финансовите въпроси Станимира Давидова и директорът на СУ „Отец Паисий“ Лиляна Минкова. Давидова изненада самоковската аудитория, която успя да я види в друга светлина – тя представи свои авторски стихотворения. Едно от тях е посветено на Самоков, в който тя идва миналата година, но вече припознава като едно приятно място за живеене, в което дори успява да намери дузина приятели. Сред селекцията от избрани стихотворения бяха и няколко авторски на самоковеца Ангел Щъркелов, поднесени с чувство за хумор.

Красиви стихове прозвучаха от сцената, в изпълнение на Георги Симитчиев,  Благовест Бичаков, Иван Ласкин, Венеса Кроснева,  Мария Галчева, Карина Димитрова. Тя бяха под акомпанимент на пианиста Борис Георгиев.

 

 

 

 

 

Back to top button