Спорт

2 загуби за 6 дни за баскетболистите

basketball 4.03Крум Крумов

На 25 февруари „Рилецо” загуби от македонския „Кожув” с 86:88. Росен Барчовски не можеше да разчита на един от най-добрите си играчи – Върнън Тейлър, който лекува контузия в коляното.

Македонците имаха контрол над мача още от първата част, което даде резултат и на почивката водеха с двуцифрена разлика. През второто полувреме самоковците излязоха преобразени на паркета и наваксаха изоставане от 19 точки, но за съжаление на феновете на отбора не успяха да стигнат до победата, след като гостите показаха железни нерви и реализираха всичките си стрелби в заключителните две минути на двубоя, в които влязоха при равен резултат – 80:80.

Жарко Ракочевич вкара 22 точки за „Рилски”, Йордан Бозов добави 21, а Златин Георгиев се отчете с 16. Джулиън Норфлийт и Антъни Гуджино вкараха по 10 точки всеки.

За „Кожув” Милан Янюшевич завърши с 21, Филип Шепа се включи добре от пейката и добави 18, а Владимир Бръчков вкара 17.

„Рилски спортист” – „Кожув” 86:88 (23:26, 17:25, 25:21, 21:16)

„Рилски спортист”: Йордан Бозов 21, Любомир Киров 2, Златин Георгиев 16, Антъни Гуджино 10, Жарко Ракочевич 22 (Джулиън Норфлийт 10, Красимир Георгиев, Симеон Илиев 5, Тодор Тодоров)

„Кожув”: Ефтим Богоев 8, Горан Главчев 4, Милан Янюшевич 21, Владимир Бръчков 17, Драшко Албиянич 4 (Филип Шепа 18, Слободан Божович 4, Златко Гоцевски 2, Владимир Ивеля 10, Миладин Пекович)

Навръх националния празник на България – 3 март „Рилски спортист”, бе разбит от „Сигал” (Прищина) като гост със 94:71. Това е едно от най-тежките поражения за самоковци през сезон 2014/2015 в Балканската лига. Въпреки загубата, те продължават напред в битката за класиране във финалната четворка.

За „Рилецо” отново най-резултатен бе центърът Жарко Ракочевич, който отбеляза 23 точки. Антъни Гуджино и Джулиън Норфлийт добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Джордан Хълс отбеляза 24 точки за домакините, включително 6 тройки от 7 опита, а Джулиън Мавунга добави 17 точки.

Момчетата на Росен Барчовски започнаха срещата доста концентрирано, като мерникът им от тройката бе доста точен, което доведе до по-резултатно нападение и съответно двуцифрена разлика след първите десет минути – 15:28.

Втората част домакините се съвзеха и тръгнаха по-добре, след като отбелязаха четири безответни точки, но след това Златин Георгиев се постара да възстанови разликата, което и се случи, след два добри пробива. Въпреки това, баскетболистите на „Сигал” вдигнаха още оборотите и намалиха пасива си – 26:32. Равенството в мача бе факт, след като Коулс реализира две тройки 34:34. Самоковците продължиха с безумните си грешки и на почивката вече изоставаха с 8 точки – 42:34.

Третата четвърт нашите момчета тръгнаха по-добре след две точки на Жарко Ракочевич и тройка на Антъни Гуджино, но това не помогна, защото защитата ни действаше под всякаква критика, а домакините нижеха точка след точка.

След 30 минути игра „Рилски спортист” изоставаше с 53:69, а в заключителната четвърт възпитаниците на Росен Барчовски буквално спряха да играят, докато косовци се забавляваха на паркета и достигнаха до още по-изразителна преднина, за крайното 94:71.

„Сигал” – „Рилски спортист” 94:71 (15:28; 27:6; 27:18; 25:19)

„Сигал”: Стит 6, Бавчич 10, Аземи 7, Хълс 24, Мавунга 17 (Мазреки 7, Трайковски 11, Коулс 12, Мекай, Якупи)

„Рилски спортист”: Милов 6, Гуджино 13, Норфлийт 10, Ракочевич 23, Георгиев 7 (Иванов, Киров 2, Илиев 5, Бозов 5).