Борба

13 медала за един месец за борците

През февруари самоковските борци отново показаха своята класа и напомниха, че нашата школа има добри състезатели.Сливен се оказа щастливото място за нашите момчета и момичета.

В началото на месеца момичетата от клуба по борба показаха силата си и взеха 6 медала.

Ивона Горова грабна златото при девойките до 48 кг., Джована Генова взе бронз при девойки до 55 кг., а Гергана Крушарска стана пета до 67 кг.

При кадетките Ивелина Владимирова спечели първо място при 52-килограмовите.

В по-ниската възрастова група Александрина Кашинова и Теодора Спасова бяха безапелационни и донесоха на своя клуб златни медали съответно до 52 и 57 кг, а Нина Андонова спечели бронз.

Тези момичета за пореден път доказаха, че в Самоков добрите борци не са само мъже.

Няколко седмици по-късно, в края на месеца, мъжката формация им отвърна и също се завърна с няколко медала от Сливен.

Божидар Верголов спечели сребро при най-леките до 32 кг., а Александър Мирчев повтори неговия успех при 42-килограмовите. Мартин Гергинов също се качи на второто стъпало до 53 кг.,  Йордан Кудев остана с бронз до 59 кг.  Единственото злато донесе Красимир Крумов в категория 66 кг. За да не се приберат с по-малко медали от момичетата помогнаха Мартин Кирилов и Борислав Генчов, които завоюваха бронзови медали в категория 73 и 85 кг.

Така с общо 13 медала завърши месец февруари за представителите на клуба по борба в Самоков.

Поздравления за всички момчета и момичета, които продължават традицията и  доказват, че Самоков е град, в който борбата е на високо ниво.