Спорт

Малкият Наско Петров сред най-добрите футболисти и с 2 златни медала по плуване

„Самоков 365”

Nasko2В Дюселдорф, Германия, се проведе футболен турнир за деца. В него участие взеха 180 отбора от целия свят. България беше представена от „Локомотив” Пловдив, в който играе и Атанас Петров, сина на сноубордистката Мария Димова, който през зимата покори пистите на Италия и впечатли всички със своя хъс и талант.

В новото си поприще като футболист малкият Наско със самоковски произход, беше един от най-добрите защитници на турнира. „Локомотив” Пловдив, където се изявява той, се класира на второ място в своята 13-та група, но с по-лоша голова разлика от Челси – Англия не успя да се класира за финалната фаза на турнира.

Резултатите на малките смърфове от Локо Плд – загубиха с 3:0 от Байерн Мюнхен, равенство 1:1 с Челси – Англия и записа победи над Сеул – Корея 7:1 и 3:0 Рейнхаузен – Германия 1:0, Лайпциг 1:0 и датския Хелереп с 2:0.Nasko3

Наред с това на 04.06.16 г. в Пловдив се състоя футболният турнир „Ливърпул”. Атанас Петров участва и в 4-те срещи и отново се отличи като един от най-добрите играчи, а ден по-късно се състезава и в състезание по плуване, където успя да вземе 2 златни медала.

Междувременно Наско се яви на изпити като частен ученик и завърши с отличие 3-ти клас.