Спорт

„Ямбол” поизпоти „Рилецо”

basketbol 9.02Мариян Гребенчарски

Трудна, но сладка победа извоюваха мъжете, в Ямбол срещу местния тим – 81:70 точки. „Рилски спортист” игра по-добре през целия мач, но ямболии не се отказваха и постоянно дишаха във врата на възпитаниците на Росен Барчовски.

Двубоя от 17-тия кръг на Националната баскетболна лига започна по-добре за „Рилецо” и те поведоха с 17:10, но домакините се активизираха и в края на първите десет минути разлика бе само 3 точки 19:22.

Въпреки наказанието на седем играча на „Ямбол”, отборът им през втората част успя да изравни след тройка на Лейзър, но след това самоковци използваха ширината на селекцията си и до края на първото полувреме „Рилски спортист” успя отново да поведе и на почивката се оттегли при резултат – 46:39 точки за гостите.

След почивката „Рилецо” продължаваше да води в резултата, а „Ямбол” от време на време съумяваше да сваля разликата на 3-4 точки. В края на частта самоковци се задействаха на по-бързи обороти и направиха двуцифрена разлика 69:59 точки.

В последните десет минути си пролича умората в играчите на Юли Радионов и „Рилски спортист” натрупа по-голяма разлика, която стигна до 14 точки. В заключителните минути ямболии нямаха сили да се противопоставят и така се предреши краят на срещата – 81:70 точки в полза на „Рилски”.

За домакините добро представяне направи Костадин Маршавелски, той наниза 23 точки. Колегата му Тайлър Лейзър вкара 18 точки, а Стоян Петков се отличи с „дабъл-дабъл” – 15 точки и 11 борби.

За „Рилски спортист” се отличи Антъни Гуджино. В последните срещи той не бе активен, но сега се пробуди и вкара 19 точки, капитанът Йордан Бозов, Симеон Илиев и Златин Георгиев вкараха по 12 точки, а Джулиън Норфлийт завърши с 10 точки.

—————————————————————————————————————–

Втора победа за два дни

На 07.02.2015г. „Рилски” победи „Ямбол”, веднага на следващия ден на възпитаниците на Росен Барчовски им се наложи да играят втори двубой срещу отбора от град Бургас „Черноморец”.Това е пета поредна победа за „Рилецо”. В отложения мач самоковци наказаха бургазлии с 84:64 точки. С този успех „Рилски спортист” вече са с баланс 10-5 и си осигуриха на теория място в четворката преди турнира за Купата на България. На връх Свети Валентин те ще приемат Балкан в Самоков, но дори да бият, а Черно море да се справи с Лукойл, то Рилски ще остане четвърти заради двата си успеха над варненци.

През първите 10 минути „Черноморец” въпреки че в четвъртата минута загубиха Любен Пасков. Тенденцията се запази за втората част и домакините стоеха добре на паркета, но едва преди края на втората част гостите от „Рилски спортист” поведоха с една точка 38:37.

В третата четвърт баскетболистите от Самоков отбелязаха 26 точки срещу 17 за домакините, а в заключителните 10 минути преднината им достигна дори 20 точки разлика и това доведе до крайната победа – 84:64 точки.

Бургазлии хванаха 15 борби в нападение срещу 8 за „Рилски”. Най-добре представилият се възпитаник на Росен Барчовски бе Тони Гуджино с 20 точки и 13 борби, а Джулиън Норфлийт добави 17 точки. За домакините Емил Бинев приключи с 22 точки, а с по 15 се отчетоха Деян Белич и Димитър Рошманов.