Спорт

Юношите на „Рилецо” със заслужена победа над ФК „София”

rilskiКрум Крумов

В отложен мач от 14 кръг на Софийската група юноши старша възраст, р. 1996-1997г. „Рилски спортист” победи с 2:0 един от фаворитите за първото място, а именно – ФК „София”.

Първата част започна равностойно, без опасни положения пред двете врати. Полувремето вървеше доста спокойно, а действията се развиваха предимно в средата на терена. Тогава дойде и 30-та минута, в която гостите разиграваха в собствената си половина, а самоковците ги натискаха, от което последва грешка в защитата на софиянците.Капитанът Кристиян Додов се ориентира най-добре и прати топката в мрежата след удар от въздуха. Полувремето завърши без повече интересни събития на терена.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за „Рилецо”. Слави Митров се откъсваше сам срещу вратаря, но защитник на ФК „София” го фаулира и получи директен червен картон. Ситуацията се усложни още повече за гостите, след като Кристиян Додов отбеляза красив гол от фаула, с което направи резултата 2:0. До края на мача „Рилецо” се забавляваше на терена, като дори им бе отменен гол заради засада на Слави Митров, а Спасимир Лобутов не успя да отбележи от 3 метра след като уцели напречната греда. Гостите пробваха да вкарат поне един почетен гол, но видимо уморени, усилията им бяха напразни.

„Рилски спортист” игра в състав: Стоян Деспотов, Симеон Симеонов, Божидар Тодоров, Георги Спасов, Емил Руменов, Мариян Гребенчарски, Крум Крумов, Кристиян Додов, Спасимир Лобутов, Слави Митров и Били Кирилов.