Спорт

Юношите на “Рилецо” зашлевиха “Академик” с 3:1

futbolХристиана Видинова

Юношите старша възраст на „Рилски спортист” сразиха тима на „Академик” (София) с 3:1, в мач, изигран на 09.05.15г. на кокетния стадион „Искър“. С тази си победа, момчетата на Данчо Чалъков не познават вкуса на загубата вече четвърти пореден мач. Последните 4 срещи на „скиорите” са две равенства с „Елит-София” (София) 2:2 и „Ботев-57” (София) 0:0 както и две победи над отборите на ФК „София” (София) 2:0 и „Академик” (София) 3:1. Голмайсторът до момента за „Рилецо” Спасимир Лобутов отново се разписа, а дебютни попадения отбелязаха Николай Ивайлов и Милен Костов. За гостите точен след почивката бе Марио Страхилов.

Мачът започна равностойно, като самоковците диктуваха нещата на терена. С няколко сериозни пропуска за гостите се отчете Марио Страхилов, след като на два пъти не успяваше просто да добави топката във вратата след центрирания. „Рилски” съумя да вкара в 20-та минута. Попадението обаче бе отменено, заради засада на Слави Митров. Все пак „оранжевите” се отпушиха в 30-та минута. Мариян Гребенчарски се отчете с асистенция, а Спасимир Лобутов с топовен шут вкара в горния ъгъл на вратата. Пропуск направи и Крум Крумов, който изпрати топката малко над вратата, след удар от границата на наказателното поле. По-интересни събития на терена до края на полувремето нямаше.

Втората част започна по перфектния начин за гостите. След центриране от фаул, Марио Страхилов се извиси над всички и направи вратаря на „Рилски” Стоян Деспотов безпомощен. След гола, който получиха, самоковците видимо се изнервиха и започнаха да грешат повече и да губят по-лесно топката. 20 минути преди края на мача непростим пропуск направи Крум Крумов. Спасимир Лобутов напредна по крилото и центрира към непокрития Крумов, който с летящ плонж се опита да вкара, но топката премина на сантиметри от страничната греда. С пропуски се отчетоха и Слави Митров, Божидар Тодоров и Николай Ивайлов. Все пак, 10-тина минутки преди края, „Рилецо” бе вкарал коженото кълбо в мрежата на противника. Замесен в гола бе отново Спасимир Лобутов, който премина с лекота трима играчи и подаде на дузпата, където беше Николай Ивайлов и с прецизен удар прониза за втори път вратата на софиянците. Малко след втория гол, резервата Милен Костов вкара по същия начин, за да оформи крайното 3:1.

„Рилски спортист” игра в състав: Стоян Деспотов, Симеон Симеонов, Божидар Тодоров, Георги Спасов, Тодор Вуков, Мариян Гребенчарски, Крум Крумов, Николай Ивайлов, Били Кирилов, Спасимир Лобутов и Слави Митров.