Спорт

Трудна, но важна победа

futbolМариян Гребенчарски

В неделя, 30.08.2015г., се проведе мач от четвъртия кръг на Югозападната В група между отборите на ФК „София 2010” и „Рилски спортист” Самоков. Двубоят се игра в комплекс „Царско село” в София от 18:00 ч. Самоковци се наложиха над младия отбор с 2:1 и взеха така важните три точки.

През първото полувреме срещата вървеше равностойно. Към 20-та минута дойде и първото опасно положение, софиянци извършиха нарушение пред наказателното поле и зад топката застана Виктор Младенов, който с прецизен удар парира вратаря на „София 2010”, но за наш ущърб топката нацели страничния стълб. След няколко размени на атаки се стигна до нова опасна ситуация. Десният бек Венци Димитров центрира топка, която падна на главата на крилото Кристиян Додов, който отправи удар, но коженото кълбо срещна горната греда, която се оказа най-добрият приятел на вратаря.

До края на полувремето нещата се развиваха равностойно. Далечен удар на опорния халф на софиянци беше отразен от вратаря на „Рилски” Борис Апостолов. Полувремето завърши при резултат 0:0, въпреки двете греди на самоковци.

През второто полувреме „Рилецо” търсеха повече голове и след няколко пропуски Тихомир Крумов от около 30 метра с топовен изстрел прониза вратата на ФК „София 2010” за 0:1. Лошото се случи след няколко минути след некатегорична намеса на вратаря на „Рилски” и недобро позициониране на защитата ни – софиянци изравниха резултата. След грубо нарушение на защитника на ФК „София 2010” беше отсъдено нарушение и играчът получи втори жълт и респективно червен картон. Зад топката застана влезналият на полувремето Васил Киров, на когото ударът беше отразен от вратаря. След няколко минути пас зад защитата, изникналият Васил Киров беше фаулиран и съдията отсъди 11-метров наказателен удар.  Костадин Аджов се нагърби с изпълнение и беше категоричен, 2:1 в полза на „Рилски”.  Пет минути по-късно не стана ясно какво беше замислил Виктор Младенов след центриране или удар от тъч линията, защото топката срещна страничния стълб на вратата. Така приключи и срещата при резултат 2:1 в полза на „Рилски спортист”.

„Рилски спортист” игра в състав: Борис Апостолов, Венцислав Димитров ( Йордан Йовев – 88 минута), Росен Пътников, Виктор Колев, Тихомир Крумов, Виктор Младенов, Никола Бойчев, Костадин Аджов, Кристиян Додов, Йоаким Ръсовски ( Георги Митров – 50 минута), Борислав Кралев (Васил Киров на полувремето).