ЗлободневноОбща категорияСамоков

Трима са диагностицирани с коронавирус от началото на септември

“Самоков 365”

През последните две седмици не се променя броят на хоспитализираните лица от община Самоков, диагностицирани с коронавирус. Те са 14. Запазва се и броят на активните лица, които към тази сутрин са 51.

За първата седмица на септември трима жители на общината са дали положителен PCR тест. Така общия брой  за община Самоков на заболелите от началото на извънредното положение стана 276. През този период са оздравели двама. Няма починали.

Общо за периода на пандемията оздравелите са 216, а починалите – 9. Завишава се броят на карантинираните лица, спрямо последния ден на август, когато бе отчетен най-ниския брой от началото на извънредното положение – шестима. Към тази сутрин под карантина са 15 лица, която значи, че за изминалата седмица са карантинирани 11. Общият брой на преминалите под карантина от март до момента са 1529 лица, от които на 1491 е отпаднала карантината.

Related Articles

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Close
Close