Спорт

Старшата възраст на „Рилски” разгроми „Ботев”

старша възрастКрум Крумов

Старшата възраст на „Рилски спортист” разгроми отбора на „Ботев” (Ихтиман) с 10:2. Момчетата на Николай Вуков и Данчо Чалъков спазиха стриктно тактическата постройка и само сериозните пропуски им попречиха да победят с по-голям резултат.

Първото полувреме завърши 4:1, като Спасимир Лобутов се развихри и отбеляза и 4-та гола. Попадението на ихтиманци дойде след груба грешка на вратаря, след изпълнен фаул.

През второто полувреме „Рилецо” не свалиха оборотите и продължиха да валят головете. Съдията свири цели три дузпи за второто полувреме – 2 за „Рилецо” и една за гостите. И трите дузпи бяха реализирани. Бяха извършени много смени и така се разкъса малко играта, но това не попречи на самоковците да стигнат до двуцифрения резултат.

В момента „Рилски спортист” се намират на 3-то място във временното класиране, като следващият мач е на 20 септември срещу отбора на ФК „София” от 14:00. Мачът ще се изиграе на терена в Царско село.