Спорт

Само за две състезания – вече 30 медала

sk-rilski-skiorСки-бегачите на СУ „Никола Велчев“ и СК „Рилски скиор“, водени от треньора Лиляна Кръстева спечелиха още 11 медала, от които 4 златни, 3 сребърни и 4 бронзови. Този път – от лятното Държавно първенство в Юндола. Самоковската школа по ски – бягане бе представена в това второ за сезона състезание от 15 състезатели в 9 възрастови групи /с изключение на мъже/. Симеон Огнянов стана носител на 2 златни и 2 сребърни отличия. Христина Митева и Сашо Огнянов спечелиха по 1 златен медал. Петя Стойчева обогати колекцията си с 2 сребърни и 2 бронзови медала. Марио Матиканов завоюва 2 бронзови отличия. Нашите ски бегачи мериха сили с повече от 140 състезатели от всички центрове в страната в три дисциплини – класика, свободен стил и крос. Те успяха да постигнат този пореден успех, въпреки минусовите сутрешни температури, многото конкуренти и като цяло – тежко състезание. Очакваме нашите възпитаници отново да допълнят витрината с нови отличия в края на седмицата, когато им предстоят надпревари тук, в Самоков, на ролбана в двора край Спортно училище „Никола Велчев“