Слайд категория

Самоковецът Иван Вучелийски се прибра с бронз от държавно-личния шампионат по бокс в Пловдив

ivan vucheliyskiСамоковският състезател извоюва бронзовия медал на държавно-личния шампионат по бокс за мъже в Пловдив. Той успя да надиграе Николай Адамов от „Спартак” (Пд) на четвъртфиналите с 3:0 (10:9, 10:9; 10:9) в тежък двубой.

На полуфиналите, Вучелийски се изправи лице в лице с бъдещия шампион – Кристиян  Димитров от клуб АСК-Сливен, но загуби по точки 24:30, 24:30 и 25:30.

Самоков излезе с още един представител – Светослав Николов в кат. 75кг. Николов отпадна на четвъртфиналите от Никола Асенов („Левски-Запад”) с 0:3 части (27:29, 28:29, 27:30).

Треньорът на момчетата – Веселин Райчев сподели, че още един от представителите на Самоков ще се пробва да спечели квотата за предстоящата в края на август младежка олимпиада в Китай. Младата надежда в бокса – Ангел Ангелов миналата седмица стана държавен шампион за младежи в Хасково. В следващите три мача, самоковецът задължително трябва да успее да се класира и да се качи на стълбичката.