БаскетболРегионалниСпорт

Рилски с втора победа в Балканската лига

Рилски спортист постигна втора победа в Балканската лига и първа като гост, след разгром над Ибър Рожае с 84-61.

Съставът от Самоков нямаше никакви проблеми в Черна гора, като води от началото до края на срещата.

Травис Тейлър и Шелдън Джетър бяха най-резултатни за успеха, съответно с 20 и 18 точки. Марко Перович реализира 20 за Ибър.

Рилецо стартира отлично мача със серия от 9-0, след шест точки на Травис Тейлър.

Българският състав продължи да играе страхотно и в нападение, и в защита и след първата част вече водеше с двуцифрена преднина 23-8.

Във втория период разликата стигна и мина 20 точки, преди Ибър малко да се окопити и да вкара няколко тройки в средата на четвъртината.

Домакините успяха да съкратят изоставането си до 12 точки, а почивката дойде при 43-29 в полза на Рилски спортист.

Добро начало за Ибър на старта на второто полувреме доведе до скъсяване на дистанцията само до 10 точки, но няколко бързи атаки за Рилецо пак възстановиха статуквото.

До края на третата част самоковци пак водеха с 20 и повече, а разликата продължи да скача в последната четвърт. Тя стигна чак до 29, а доста преди това Людмил Хаджисотиров вече гласува доверие на 18-годишния Мирослав Васов, а в заключителните 4 минути игра и връстникът му Николай Гелов.

Срещу Рилски в игра за Ибър се появи и бившият център на Черно море Александър Андреевич, заради когото в момента варненци търпят забраната от ФИБА за картотекиране на нови състезатели.