Спорт

„Рилски спортист“ се наложи с 1:0 срещу „Пирин“ Гоце Делчев

Христиана Видинова

rilski-chepinecВ мач от 5 кръг на Югозападната Трета лига отборът на „Рилски спортист“ (Самоков) посрещна тима от Гоце Делчев – „Пирин“. Домакините успяха да се наложат над гостите с 1:0.

Още в първите минути на срещата играчите на Петър Аджов оказаха натиск и стигнаха до няколко положения пред вратата на гостите. Късметът, обаче бе на страната на „Пирин“ (Гоце Делчев), тъй като на два пъти топката срещна гредата и нулевият резултат се запази до края на първото полувреме.

През второто полувреме, Петко Петков се превърна в герой за самоковския тим, като след извеждащ пас успя да отбележи гол в противниковата врата в 70-тата минута.  Въпреки попадението, зелените не се предадоха и търсеха равенството докрай, но така и не успяха да достигнат желания гол.

Разбира се, както повечето мачове, съдийската тройка отсъждаше скандално. Петър Григоров – главният рефер на срещата, спести няколко картона на гостуващите, също така подмина и доста нарушения във вреда на домакините. Въпреки кратките спирания на играта през второто полувреме, в 90-тата минута, той даде 4 минутно продължение на срещата.

В момента „Рилецо“ се намира на 13-о място в класирането с 5 точки, като в актива си има 1 победа, 2 равенства и 2 загуби.

Следващата среща на „Рилски спортист“ ще се състои на 11.09 /неделя/ от 17:00 часа на стадион „Искър“, когато самоковският тим ще се изправи срещу „Вихрен“ (Сандански) отново в борбата за 3 точки.