Спорт

„Рилски спортист” победи „Левски”

basket10.12Крум Крумов

В мач, изигран в „Арена Самоков” на 14.01.15г. пред около 1000 зрители, от които около 20 фена на „Левски”, „Рилецо” записа измъчен успех срещу шампионите с 83-79. Гостите от София играха с експериментален състав, но това не им попречи да се противопоставят сериозно на домакините.

Първата четвърт започна равностойно като 4 минути преди края резултатът бе 10-10. „Рилски” успя да наложи съвсем лек превес и да поведе с 1 точка в края на частта – 23:22.Втората част отново стартира доста равностойно, но отборът от Самоков дръпна в резултата 5 минути преди края макар и с 1 точка – 34:33. Играта продължи в същото темпо и двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 47:43.

Второто полувреме, нашите отново започнаха по-добре първите 5 минути, а другите 5 минути преди края след добра атака, водеха с 4 точки – 61:57. Самоковци натиснаха още газта, което доведе до увеличаване на преднината и край на третата част – 72:63. Последната част „Рилски” диктуваше темпото, но последва спад в играта на скиорите и 5 минути преди края на мача резултатът бе 76:72. „Левски” съумя да изравни до 77:77, но „Рилецо” в ответната атака вкара кош и отново поведе с 2 точки. Всичко това се случи 2 минути преди края на последната четвърт. До края обаче Рилски взе контрол над мача и стигна до успеха с 83:79

Жарко Ракочевич се отличи с 22 точки, 8 борби и 2 асистенции, докато Златин Георгиев завърши с 13 точки, 6 борби и 5 асистенции. Върнън Тейлър също вкара 13 точки и овладя 7 борби. За „Левски” Димитър Ангелов напомни за най-добрите си години с 27 точки, 13 борби и 5 асистенции. Павел Иванов добави 19 точки, Алекс Симеонов вкара 17, а Деян Карамфилов реализира 10 точки и направи 7 асистенции.