СпортСпорт

„Рилски спортист” започна сезона с победа срещу черногорци

rilski sportist haskovoКрум Крумов

Баскетболният „Рилски спортист” победи черногорския „Сутиеска” пред около 1000 човека в зала „Арена Самоков”. Момчетата на Росен Барчовски надвиха съперника си с 78:68.

През първата четвърт „Рилецо” натискаше повече съперника си и имаше лек превес над съперника си, като в края на частта нашите настъпиха газта и поведоха с 26:18.

Втората четвърт пък започна по-добре за гостите от Черна Гора, като в средата на частта те стопиха разликата само на 2 точки. Така двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 43:39.

След почивката, самоковци тръгнаха отново смело в атака и това даде резултат като в края на частта, разликата набъбна на 6 точки и третата част завърши при резултат 60:54.

Последната четвърт отново бе с надмощие за самоковските баскетболисти. Почти през цялата четвърт разликата бе 10 точки, така и остана и мачът завърши с победа за нашите момчета с резултат 78:68.

Най-резултатен за успеха стана Тони Гуджино с 18 точки, а по 16 отбелязаха капитанът Йордан Бозов и Иън Чайлс. За гостите Никола Павличевич вкара 19 точки.