СпортФутбол

РИЛСКИ СПОРТИСТ ВЗЕ ПОБЕДАТА У ДОМА СРЕЩУ СВОБОДА ПЕЩЕРА С 2:1

Илиян Чалгънов

В мач от 12-ти кръг на Трета Югозападна лига, отборът на Рилски Спортист постигна победа с 2:1, срещу Свобода Пещера. След тази победа, „Рилецо“ зае 7-ма позиция във временното класиране с 20 точки и голова разлика 21:19

Двубоя започна с мигновен натиск на домакините и само късмета спаси гостите от Пещера от гол от съблекалнята. Първата част премина изцяло под диктовката на Рилски Спортист, който контролираше играта и логичното се случи в 25-та минута. Ивайло Захариев получи удобна топка на левия фланг, до наказателното поле и с прострелен диагонален удар, не сгреши за 1:0 .

При последваща атака, само 2 минути по-късно, Петко Петков направи резултата 2:0 от подобна позиция на първият гол, но фронтално.

До края на полувремето домакините продължиха да атакуват, но до ново попадение не се стигна.

През втората част, гостите от Пещера излязоха преобразени и отбележиха гол от съблекалнята в 48-та минута . Свобода Пещера продължи да владее повече топката и стигна до интересни ситуации, пред Марио Райчев, но резултата се запази до края.

До края на срещата Ангел Максимов пропусна да увеличи аванса на “оранжевите”, останал сам срещу вратаря на “Свобода”. Петков също имаше възможност да отбележи повторно в срещата, но защитник успя да избие кълбото пред гол линията.

Победата на Рилски Спортист, отново мина пред погледа на благодетеля Христо Крушарски. Както беше обещано, в този мач отборът на Рилски Спортист излезе с изцяло нови екипи и мотивация за победата.