СпортФутбол

„Рилски” започва пролетния полусезон с амбиции за място сред първите 10

Крум Крумов

Мъжкият тим на „Рилски спортист” продължава да се готви за старта на Югозападната „В” група. Самоковци проведоха изцяло подготовката си в домашни условия. Тренировките бяха предимно на стадион „Искър”, когато времето позволяваше. При по-неблагоприятни условия, футболистите влизаха в лекоатлетическата зала, където се наблягаше предимно на физическата подготовка без топка. „Оранжевите” тренираха и в „Арена Самоков”, където си спретваха оспорвани двубои на малки вратички.

rilskiОтборът изигра и 3 от плануваните 4 контроли. Първата проверка бе срещу коравия „Септември” (София). На 23-ти януари, двата отбора се срещнаха на игрището с изкуствена настилка в столичния квартал „Драгалевци”. Домакините успяха да излязат напред в резултата още в 4-та минута след грешка на Кристиян Додов. В 20-та минута нашите успяха да изравнят. Боби Гюлеметов оползотвори отлично подаване на ветерана Иван Гемеджиев и възстанови равенството. 7 минути по-късно, „Рилски” вече бе напред в резултата. Коко Аджов реализира дузпа, след като Виктор Младенов бе съборен в наказателното поле от играч в червено. Мачът вървеше към победа за самоковци. 2 минути преди края обаче, Янко Ангелов си вкара нелеп автогол и срещата завърши 2:2.

Вторият приятелски мач бе срещу дублиращия отбор на „Левски” (София) на 30-ти януари. Контролата отново бе в София, като срещата се проведе на помощното игрище с изкуствена настилка на стадион „Георги Аспарухов”. Срещата започна по подобие на първия мач – още в началото „Рилецо” бе догонващ в резултата. В 10-та минута „сините” отбелязаха попадението, което ги изведе напред в резултата. В 21-та минута тарана Костадин Аджов реализира дузпа, свирена за нарушение срещу Йоаким Ръсовски, с което възстанови статуквото. Аджов успя да отбележи и втори гол в 38-та минута, с което да поведе своите към победа. И все пак през второто полувреме „Рилецо” не успя да запази преднината си и допусна попадение, което оформи крайното 2:2.

В последната контролна среща, „Рилски” се изправи срещу дублиращия тим на „Славия”. Двубоят бе в София, а резултатът отново бе 2:2. Този път мачът се разви по различен, от първите два мача, начин. Още в 8-та минута Виктор Колев изведе нашенци напред в резултата. Пет минути след началото на втората част, новодошлият Спас Спасов удвои. В 60-та минута „Славия 2” успя да върне едно попадение, след хубав плътен удар от 20 метра. Крайното 2:2 оформи защитник на „белите”, който се разписа с глава след центриране от дясно от корнер.

По план трябваше да се проведе и мач срещу „Марек” (Дупница) на 6 февруари. Метеорологичните условия не позволиха контролата да се състои, след обилен снеговалеж.

През зимната пауза настъпиха и някои промени в селекцията на отбора. Отборът бе напуснат от цели 5 играчи. Това са Венцислав Димитров, Борислав Гюлеметов, Евгени Гроздин, Борислав Кралев и Костадин Аджов. Венци се контузи през ноември миналата година и от тогава не се е появил в Самоков. Универсалният Гюлеметов се завръща в Швеция, където рита в последните 2 сезона. Дуото Евгени Гроздин и Борислав Кралев преминаха в редиците на друг клуб от Югозападната „В” група – „Сливнишки герой”. Звездата на отбора – Костадин Аджов подписа договор с втородивизионния „Пирин” (Разлог). Друг стабилно представящ се играч – Тихомир Крумов също бе пред трансфер в лидера на Северозападната „В” група – „Ботев” (Враца). Впоследствие обаче Тишо не успя да се разбере с ръководството на тима. С отбора не тренират юношата на клуба Даниел Дюлгеров-Неескенс и вратарят Борислав Апостолов, които имат лични ангажименти. С болки в коляното пък продължава да е халфът Никола Бойчев, чиято контузия все още не е окончателно отшумяла. За сметка на това в отбора се завърна халфът Ивайло Захариев – Пиф. С отбора тренира и Спас Спасов, който преди година бе на проби в тима, а през есенния полусезон се подвизаваше в „Ботев” (Ихтиман). Към тях прибавяме и дошлите от „Германея” (Сапарева баня) Димитър Мавродиев (защитник) и Мариян Ловков (халф), които тренират с „Рилски” и почти сигурно ще останат в отбора.

Първият мач от пролетния кръг е на 21 февруари. Гостуваме на „Ботев” (Ихтиман). Двубоят е от 15:00ч. В първата среща, самоковци успяха да изтръгнат победата с минималното 1:0 на стадион „Искър”. В класирането нашите се намират на 9-то място с 20 точки.