Спорт

“Рилски” загуби първия си пролетен двубой

rilski futbolМариян Гребенчарски

На 1 март се проведе първияt мач на „Рилски спортист” от пролетния дял от шампионата в Югозападната „В” група. Двубоят между Рилецо и „Вихрен” Сандански се състоя в Самоков на стадион Искър. Възпитаниците на Петър Аджов не успяха да победят отбора на „Вихрен” и отстъпиха с 0:1 пред домашна публика.

Срещата започна равностойно и нямаше интересни положения до 20-та минута, когато след центриране от ъглов удар централният защитник на самоковци Иван Иванов нанесе удар с глава, но той не попадна в целта. Две минути по-късно след центриране пред противоположната врата и грешка на Стоян Деспотов, „Вихрен” се възползва и поведе в резултата. В 43-та минута се откри отлична възможност пред Васил Киров. Съдията отсъди фал на отлична позиция за левачката на самоковци. Киров изпълни всичко, както трябва, но само отличната намеса на вратаря на „Вихрен” спаси отбора от изравняване. В началото на второто полувреме след много добър пробив на Тихомир Крумов, бе повален в наказателното поле, но съдията не пожела да отсъди наказателен удар. В 62-та минута влезе Иван Гемеджиев, който раздвижи играта на „Рилецо”. След много хубав пробив на Гемеджиев и хубав пас към Васил Киров последният не успя да отбележи гол, като пропусна целта. До края на двубоя „Рилецо” се опитваше всячески да изравни, но това така и не се получи.

Следващият мач за „Рилски спортист” е на 08.03.2015г. (неделя) от 15:00ч. на стадион „Искър” в Самоков срещу отбора на „Пирин” Гоце Делчев.

Титулярите за „Рилски спортист”: Стоян Деспотов, Тихомир Крумов,Росен Пътников (капитан), Иван Иванов,Виктор Колев, Ивайло Захариев – Пиф, Виктор Младенов, Доменик Аврамов, Кристиян Додов, Васил Киров.