Спорт

„Рилски” загуби гостуването си в Гоце Делчев

рилски снимкаКрум Крумов

Отборът на „Рилски спортист” записа първа загуба в Югозападната „В” група, след като загубиха от отбора на „Пирин” /ГД/ с 3:1.

Възпитаниците на Петър Аджов губеха в резултата още в 18-ата минута, след като Георги Самокишев вкара с глава. Десетина минути след почивката, резултатът набъбна на 2:0 след добре изпълнен пряк свободен удар от Мурад Ибраим. В 58-ата минута обаче нашите успяха да върнат един гол, дело на новото попълнение Доменик Аврамов. Юношата на „Левски” София излезе сам срещу вратаря, след като бе изведен перфектно от Васил Киров. Този гол подейства мотивиращо на нашия отбор и те тръгнаха смело напред. Пред тях се откриха няколко възможности да изравнят резултата, но пропуски направиха Ивайло Захариев и Кристиян Додов. В 80-ата минута домакините сложиха край на интригата след далечен удар на Йордан Шкевов.

Така след равенството 1:1 в първия кръг с „Вихрен” /Сандански/ и загубата в Гоце Делчев, самоковци заемат 13-та позиция в класирането. В следващия кръг отборът ни домакинства на лидера в класирането „Сливнишки герой”. Мачът е на 31 август от 18ч. на стадион „Искър”.