Спорт

Разпиляхме „Черноморец”

basketbol 17.11Мариян Гребенчарски

“Рилски спортист” постигна категорична победа над „Черноморец” (Бургас) с 105:75 точки в мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига.

Златин Георгиев бе най-резултатен за домакините и завърши с 21 точки, Джулиън Норфлийт вкара 17, а Иън Чайлс и Симеон Илиев  приключиха с по 13 точки.

Илия Милутинович записа „дабъл-дабъл” – 15 точки и 13 борби за гостите от Бургас, а Богдан Боев бе неудържим и вкара 21 точки.

Началните минути от първата част двата отбора си разменяха кошове. В самия край на частта „Рилецо” демонстрира по-добри качества и със серия от 14:0 си осигуриха комфортна преднина 33:17. През втория период самоковци не си даваха толкова зор, но това не спомогна на бургазлии да стопят преднината. Тя дори се увеличи – 57:37.

През второто полувреме Росен Барчовски и Людмил Хаджисотиров дадоха шанс на абсолютно всички баскетболисти на „Рилецо” да влязат в игра, но това не промени изхода от срещата. Категорична победа с 105:75 за „Рилски”.

В следващия кръг от НБЛ гостуваме днес на „Черно море” (Варна) от 18:00ч.