Спорт

Първа загуба за националите в квалификациите за ЕвроБаскет 2014

баскетболМариян Гребенчарски

На 10.08.2014г. в зала „Арена Самоков” се проведе квалификация за ЕвроБаскет 2014, между националните отбори на България и Холандия, завършила при резултат  53:62 за отбора от ниската земя.

След силна първа четвърт „лалетата” водеха на националите ни с 15:20 точки.  След още по-силна втора част и много добро представяне на Холадия под коша, на полувремето разликата бе 10 точки в полза на оранжевите 27:37. След полувремето момчетата на Георги Младенов не показаха някаква промяна  в играта си и след много пропуски допуснаха холандските национали да увеличат преднината си с още 5 точки и след 30 минути игра таблото показваше 33:48 точки. В тази част българите отбелязаха само 6 точки. Последната част започна с фурор на Божидар Аврамов и той поведе България към серия от 10-0. След доста агресивна защита от наша страна, намалихме резултата само до 2 точки за гостите (50:52), три минути преди последната сирена. Холандците си върнаха предимството в мача с две поредни тройки на Слагтер, който охлади българските страсти 50:58. Божо Аврамов стреля от тройката и намали резултата на 53:58 точки. След това, надеждите на нашите изгоряха, след като националите от ниската земя вкараха кош и след изпусната стрелба от наша страна, те направиха резултата 53:62 и така триумфираха с победата.

Лъвовете ни са в група с Холандия, Черна гора и Израел. Следващият мач на националите е на 13 август срещу Черна гора.