Националният отбор по карате извоюва 21 медала от Европейското първенство в Гърция

Националният отбор по карате киокушин се прибра в България с 21 медала от Европейското първенство във Волос, Гърция.
3 златни медала в категорията при мъжете спечелиха Иван Команов, Александър Команов и Йордан Янев. Два от финалите при мъжете бяха изцяло български – между Христо Георгиев и Йордан Янев и между Александър Команов и Емил Сталев. Христо Георгиев и Йордан Янев грабнаха сребърните медали.
Юношите и девойките показаха отлични умения и завоюваха 16 медала. Габриела Мирчева, Моника Димитрова, Доника Желязкова, Михаела Иванова, Йордан Димитров и Ивайло Маринов станаха европейски шампиони в своите категории. Носители на сребърни медали са Тодор Тодоров и Кристиян Станков. С бронзови отличия бяха наградени самоковката Мария Чепилова, Александър Димитров, Стилиян Петков, Беркджан Шен, Ия Костова, Кристиян Желев, Данаил Атанасов и Илиян Стребков.

