Спорт

Летящият Йордан Бозов не достигна на “Рилски”

basketball 20.o2Мариян Гребенчарски

„Рилски спортист” изпусна победата срещу „Черно море Порт” Варна в полуфинала за Купата на България, като през почти цялото време самоковци водеха в резултата. В крайна сметка „Рилски” ще играе мач за третото място утре срещу „Ямбол”. Първите десет минути минаха доста интересно, като двата отбора играеха „ гума в гума”.

Частта завърши с леко предимство за „Рилецо” – 17:19 точки. На почивката двата отбора се оттеглиха отново с лек аванс -32:39 за „Рилски спортист”. След почивката двата отбора излязоха отново максимално мобилизирани. „Черно море” съумяха да намалят разликата само на 2 точки преди последния период – 54:56 точки. Последната част бе изключително интересна.

Варненци започнаха със серия 4:0, тогава „Рилски” върна два пункта, но в следващата атака Пламен Алексиев наниза невероятна тройка и доведе нещата до 3 точки преднина за „Mоряците” 61:58 точки. Само минута преди края на мача таблото показваше 73:73. След стрелба на „Черно море” Кукович добави за кош и така варненци поведоха с 2 точки. Това предизвика Росен Барчовски да поиска прекъсване. След паузата Норфлийт стреля от тройката, но нямаше късмет и пропусна много важна стрелба само 5 секунди преди края на мача. Последните секунди не бяха достатъчни на самоковци да изравнят резултата – 75:74 точки в полза на „Черно море”.

Капитанът на „Рилски спортист” Йордан Бозов изигра поредния си силен мач и вкара 26 точки. От линията за изпълнение на фал Бозов имаше много висок процент – 93%. От 16 изпълнени наказателни удара, той вкара 15.