Спорт

Кошмарна загуба с 0:3 от „Миньор”

rilskiКрум Крумов

3 гола в нашата мрежа, много пропуски, доста допуснати грешки в защита, 2 червени картона и напрежение. Така може накратко да се опише неделният двубой между „Рилски спортист” и „Миньор” (Перник), изигран на ст. „Искър”. Любопитно бе, че в клетката за гости се бяха настанили 3-ма фенове на „Миньор”. Голям брой грешки в защитен план на домакините, страхотен малшанс пред вратата на гостите и 3 контраатаки за „жълто-черните” отредиха класическия резултат в мача – 0:3

Първите 15 минути от мача бяха в полза на „Рилецо”. Отборът бе поставил под натиск перничани и играта предимно се развиваше в половината на гостите. Именно в 15-та минута падна и първото попадение. След контраакция на „Миньор”, вратарят Красимир Гьорев излезе неразчетено и изчисти топката в краката на футболист на гостите, за когото бе лесна задача да вкара коженото кълбо във вратата от около 25 метра. 15 минутки по-късно страхотен шанс за изравняване се откри пред „оранжевите”. В наказателното поле на перничани се получи страхотно меле, от което последваха няколко удара на футболистите на „Рилски”, но всички те бяха отразени по един или друг начин от гостите. Минутка по-късно ветеранът Иван Гемеджиев нахлу в наказателното поле, центрира към Васил Киров, който от своя страна намери топката от воле, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. В 36-та минута след центриране от корнер, Виктор Младенов изпревари играч на гостите и стреля с глава, но ударът му мина опасно ниско над вратата. В 38-та минута „Миньор” нанесе своя втори удар в мача. Светкавична контраатака хвана неподготвен отбора на „Рилецо”, като повечето от играчите на домакините спряха да играят, заради засада, която обаче Тихомир Крумов покриваше и „жълто-черните” отбелязаха без проблеми втория гол в мача. 2 минутки след попадението, Костадин Аджов получи топката пред наказателното поле на противника, излъга защитник и стреля към вратата, но със страхотно спасяване се отличи стражът на „Миньор”. В края на полувремето нещата за „Рилски” допълнително се усложниха, след като опитният защитник Росен Пътников получи контузия. Той бе заменен от Георги Митров-Кеч.

Втората част започна с пропуск на Аджов в 51-та минута. Това бе и единственото по-интересно събитие на терена до 83-та минута. Тогава Виктор Колев тръгна по крилото и бе фаулиран грубо отзад. Той обаче си изпусна нервите, стана и посегна на играча на „Миньор”. Последва кратко меле, след което съдията извика двамата футболисти и им показа директни червени картони. В 85-та минута опасна контраатака на „жълто-черните” бе пропиляна с лека ръка и пропуснаха да направят резултата класически. Все пак и това се случи, след като 2 минути по-късно грешка в средата на терена позволи на двама футболисти на „Миньор” да излязат сами срещу Гьорев, който от своя страна нямаше какво да направи и резултатът стана класически – 0:3. До края на мача Васил Киров се отличи с хубав удар в 91 минута, но вратарят на перничани успя да се намеси по великолепен начин и така той запази мрежата си суха в двубоя.

С тази загуба „Рилски спортист” се намира на 8-мо място във временното класиране. Следващият двубой на самоковци е на 15.11.15г. срещу тима на „Струмска слава” (Радомир).

„Рилски спортист” игра в състав: Красимир Гьорев, Тихомир Крумов, Росен Пътников (45’ Георги Митров), Евгени Генчев, Янко Ангелов (66’ Борислав Кралев), Борислав Гюлеметов, Виктор Младенов, Васил Киров, Иван Гемеджиев (56’ Кристиян Додов) и Костадин Аджов.