Спорт
Кобрата надви Тигъра
В събота Кубрат Пулев–Кобрата ни накара отново да се гордеем с него, като надви противника си Тони Томпсън (Тигъра) по точки в 12-рундовия мач и така българинът остава непобеден за 18-и път. За Томпсън това беше 4-а загуба на професионалния ринг. Българинът вече е официален претендент за световната титла в тежка категория, която е в притежание на Владимир Кличко. „Не бях играл от 11 месеца и не съм във върхова форма, но преди двубоя за световната титла ще тренирам още повече. Сега чакам мача между Кличко и Поветкин. Предполагам, че Кличко ще победи.
Надявам се, с Божията помощ и с всички българи зад мен, да направим фурор” сподели Пулев в интервю пред „Диема”. Повече точки бяха отсъдени в негова полза: съответно 116:112, 118:110 и 117:111. Така българинът защити интерконтиненталната си титла.
Мощна родна агитка отиде на Гала вечерта в Шверин, за да подкрепи нашенеца. След победата си, Кубрат се уви с трибагреника и поздрави сънародниците си.
След двубоя между Владимир Кличко и Александър Поветкин на 5 октомври, шампионът ще разбере срещу кого ще се изправи. Това ще бъде първата възможност на Кубрат да се бие за световната титла. Пожелаваме му успех!