БаскетболСпорт

Истински празник и победа за „Рилски“

Мариян Гребенчарски

На 27 февруари се състоя двубоят от НБЛ между „Рилски спортист“ и „Черно море“. Но преди самата среща самоковският клуб бе организирал представяне и показване на отличието – Купата на България. Феновете имаха възможност да се докоснат до наградата и да се снимат за спомен, а след самия мач имаше и коктейл.

Поредният кръг от Националната баскетболна лига донесе нови поводи за радост в самоковските редици. Възпитаниците на Росен Барчовски показаха превъзходна игра и доминираха през целия мач срещу моряците и по този начин стигнаха до крайния успех – 110:85 точки.

Първата част самоковци започнаха много силно и вкараха много точки и затвориха периода на 29:21 точки. Вторите десет минути „Рилски“ вдигнаха още повече оборотите и по този начин увеличиха преднината си 62:44 точки. След почивката нищо не се промени на паркета и пред почти пълната „Арена Самоков“ Рилецо стигна до 22 точки разлика 93:71. Последните десет минути мачът се доиграваше и последната сирена дойде при резултат 110:85 точки.

Златин Георгиев и Антъни Гуджино вкараха по 23 точки за победителите. Тристан Кери вкара 13, а Кори Петрос добави 12 и 7 борби.

Капитанът Симеон Илиев впечатли с 28 точки и 10 борби за Черно море. Станислав Цонков добави 18, а Лъчезар Радев – 15.