Спорт

Загуба и победа за самоковци

basketbolМариян Гребенчарски

В последните четири дни мъжкият баскетболен тим на „Рилски спортист“ изигра два мача. Единият от редовния шампионат на България, другият от „Euro Cup”. В последния ден от месец октомври, един срещу друг се изправиха самоковци и „Ямбол“. Тимът на Росен Барчовски беше категоричен и спечели с 94:68 точки. През всички четири части отборът от полите на Рила беше на висота и не даде никакъв шанс на отбора на Нинослав Мирянович. На моменти преднината стигаше до 37 точки. След последната сирена таблото показваше разлика от 26 точки и краен резултат 94:68.

На 03.11.2015г. в зала „Арена Самоков“ беше посрещнат отборът на „Цмоки“ Минск. Самоковци се бориха до последната секунда, но сякаш силите не им стигнаха в последните десет минути и изпуснаха победата. В течението на мача беларусите стигнаха до 21 точки разлика, но „Рилски“ успя да стопи изоставането си като дори поведе в резултата.

Първата част започна ужасно за домакините, като гостите поведоха с 4:17 точки след само пет минути игра. В крайна сметка след десет минути резултатът беше 16:26 в полза на „Цмоки“. През втория период водените от бившите играчи на „Рилски“ Бранко Миркович и Джъстин Грей, продължиха да контролират играта, като дори съумяха да увеличат разликата си на 20:41 точки. За почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 36:51 точки. След почивката „Рилски“ излезе преобразен и заигра на едно отлично ниво, което доведе до връщане на разликата и дори повеждане в резултата и след 30 минути игра самоковци водеха 69:65 точки. В края на частта домакините получиха сериозен удар, след като силно играещият Франк Търнър получи контузия. В заключителните десет минути двата отбора си размениха лидерството по веднъж, но силна серия от 9-0 за гостите обърна нещата. В оставащите минути българите нямаха силите да върнат разликата и отстъпиха с 88:97 точки.

Най-опитният в редиците на българския тим беше над всички – Йордан Бозов завърши с 23 точки, 5 борби и 2 асистенции. Тони Гуджино вкара 17 точки, Франк Търнър беше на крачка от “дабъл-дабъл” с 16 точки и 9 асистенции, докато Тристан Кери се оттегли с 14 точки.

Антъни Хилиърд поведе гостите с 21 точки, докато Джъстин Грей се включи силно от пейката с 18 точки и 6 борби. Гарет Стъц и Бранко Миркович добавиха съответно 13 и 12 точки, като Миркович направи и 7 завършващи подавания.

“РИЛСКИ СПОРТИСТ” – “ЦМОКИ” (МИНСК) 88:97 (16:26, 20:25, 33:14, 19:32)

“РИЛСКИ СПОРТИСТ”: Франк Търнър 16, Тристан Кери 14, Златин Георгиев 7, Тони Гуджино 17, Кори Петрос 9 (Любомир Киров 2, Йордан Бозов 23, Тодор Тодоров, Дарин Иранов, Веселин Веселинов)

“ЦМОКИ” (МИНСК): Бранко Миркович 12, Антъни Хилиърд 21,  Аляксандър Кудрауцау 10, Иван Мараш 11, Гарет Стъц 13 (Джъстин Грей 18, Павел Улянко 7, Аляксей Лашкевич 2, Виталий Лютич 3, Дзмитри Паляшчук)