Спорт

Две поредни загуби за „Рилски”

dve poredni zagubi za rilskiМариян Гребенчарски

В 9 кръг от първенството самоковци понесоха втора поредна загуба, след тази в Самоков от Ямбол, „Рилски” загуби и от „Балкан” Ботевград с 120:90 точки. Двата отбора бяха много силни в стрелбата от далечно разстояние за „Балкан” 18 тройки от 30 опита, а за гостите 13 тройки от 19 опита. „Рилски” започна добре мача като водеше 9:10 точки след две тройки на Върнън Тейлър. Но домакините се върнаха в мача и след първия период те водеха с 25:16 точки. Много силна втора част за зелените доведе до увеличаване драстично на резултата 65:37 точки. Тотална доминация бе наложена от зелените 19 борби срещу само 8 за самоковци. Николай Маринов, братът на Мартин Маринов вкара три тройки последователно, а Тенчо Тенев довърши гостите, като вкара тройка със сирената преди голямата почивка. В крайна сметка през втората част „Балкан” реализира 40 точки. След още 10 минути игра нещата продължаваха да изглеждат катастрофални за самоковци – 87:57 точки. В края на мача таблото показваше 120:90 за домакините. За „Рилски спортист” най-резултатни бяха Антъни Гуджино – 16, Йордан Бозов  – 13 точки и 5 асистенции, а Върнън Тейлър – 11 точки.  В следващия кръг от Националната баскетболна лига на България „Рилецо” почива.

Жените също допуснаха поражение, но на домашен терен. Гостите от „Левски” София победиха само с една точка разлика 70:71. На няколко пъти софиянки се откъсваха с по десет точки напред в резултата, но самоковки съумяваха да ги настигнат. Малко не достигна на момичетата на Клечков да направят пълен обрат в двубоя. Следващият мач на жените е на 13.12.2014г. срещу „Монтана 2003”.