Спорт

Гол в 93-та минута попари надеждите за престижно равенство

futbolКрум Крумов

„Рилски спортист” загуби нещастно отложения мач срещу „Миньор” (Перник), който се игра на 15.04.15г., с 0:1. Голът за гостите дойде дълбоко в добавеното време.

Мачът започна с превъзходство на  перничани. Още в 5-та минута бе изпуснат един от нападателите на жълтите, който обаче уцели напречната греда. Последваха минути, в които на терена преобладаваше повече борбата за топката и общо взето „Миньор” владееха нещата. Постепенно обаче „Рилецо” заигра по-добре и успя да влезе в мача. Това си пролича в 35-та минута след като нашите стигнаха до корнер, от последвалото центриране.Нападателят Георги Митров пропусна добър шанс след удар с глава. Това бе последното по-интересно събитие, случило се на терена през първата част.

Второто полувреме започна с двоен пропуск за „Оранжевите”. В 50-та минута Никола Бойчев изведе добре Кристиян Додов, който излезе сам срещу вратаря и се опита да го излъже, но стражът на гостите изби в корнер. От последвалия ъглов удар се получи разбъркване, след което топката стигна до Росен Пътников, който стреля право в тялото на вратаря.

В 69-та минута Петър Аджов извърши първата и единствена смяна в мача, след като пусна в игра ветерана Иван Гемеджиев на мястото на юношата Кристиян Додов.  Като цяло „Жълтите” отново владееха положението през втората част, като след 70-та минута ни натиснаха много сериозно. Все пак в 81-та минута Доминик Аврамов намери с хубав пас Георги Митров, който излъга един защитник и пробва удар от малък ъгъл, но вратарят си бе на мястото и спаси без проблем.

Последваха минути, в които нашите почти не излизаха от половината си. В 84-та минута капитанът на отбора Росен Пътников изчисти решително топката след центриране. Напрежението нарасна още повече, когато в 92-та минута след изстрел от футболист на гостите, Гьорев успя да избие трудно в ъглов удар. От последвалия корнер нашите не се ориентираха, както трябва и допуснаха гол в самия край на мача. Ситуацията се повтаря, тъй като есента имаше подобен мач, в който загубихме отново след допуснат гол в продължението. Това бе мачът срещу „Велбъжд” (Кюстендил). Следващият мач на „Рилски спортист” отново е на ст. Искър в Самоков на 19.04.15г. от 16:00 срещу отбора на „Места” (Хаджидимово).

„Рилски спортист” игра в състав: Красимир Гьорев, Георги Груев, Иван Иванов, Росен Пътников, Тихомир Крумов, Янко Ангелов, Венцислав Димитров, Никола Бойчев, Кристиян Додов (69’ Иван Гемеджиев), Доминик Аврамов, Георги Митров.