Спорт

Вицешампионски титли за Веселина Алинска и Симона Терзийска

vesi alinskaКостадин Чифлиджанов – гл.треньор в СК“Рилски атлет“- гр.Самоков

На 24 и 25.06./сряда и четвъртък/ в гр.София на стадиона на Спортната aкадемия се проведе Националният шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст/18-19год./ В дисциплината 800м. Веселина Алинска завоюва сребърния медал с резултат 2,18“94.мин, като на финала малко не и достигна да бъде победителка, като финишира само на 94 стотни след първата Диляна Минкина от гр.Пирдоп. В това бягане  Симона Терзийска се класира на призовото пето място с резултат 2,24“23мин., Емануела Тодорова на 13-то място, а Елен Благоева на 15-място.   На 1500м. – Симона Терзийска успя да спечели втория сребърен медал с резултат 4,58“81. мин, който е и неин личен рекорд, като на финала тя успя да победи нейните три съпернички. Убедително победителка отново беше Диляна Минкина с рез. 4,43“65.мин. На седмо място се класира Емануела Тодорова с рез. 5,31“27.мин., а на осмо място е Елен Благоева. На седмо място се  класира и щафетата 4х400м. с рез. 4,31“20мин. – в състав -Емануела Тодорова, Елен Благоева, Симона Терзийска и Веселина Алинска. На 100м.препятствено бягане Камелия Иванова се класира на 12-то с рез. 12“01сек. При юношите първи стартове направиха Цветан Ласкин и Любомир Йорданов на 100м,  класирайки се 25-то и 28-мо място.

Следващото състезание ще бъде на 11.07.2015г., международен турнир „Павел Павлов“,който ще се проведе в гр.София на стадиона на Спортната академия.