БоровецСки и зимни спортовеСпорт

Вера Асенова спечели гигантския слалом за купа “Бороспорт”

Илиян Чалгънов

Вера Асенова спечели проведения вчера първия гигатски слалом за купа “Бороспорт”. Състезанието, организирано от БФСки и “Бороспорт”, се проведе на писта “Попангелов” в Боровец. Участие при жените взеха 23 състезателки от 6 държави.

Асенова финишира с общо време от 2:17,08 мин. Втора на 0,16 сек е Мария Киркова, а трета на 3,76 сек е Гергана Заднепровска.

При мъжете в първия гигантски слалом за купа “Бороспорт” участваха 35 състезатели от 9 държави.

Победител с 2:16,46 мин е Йоанис Пройос (Гър). Втори на 0,28 сек е неговия сънародник Йоанис Антонио. Трети на 0,39 сек е Кристиян Ляпев.

Днес, от 10,00 ч на писта “Попангелов” в Боровец е старта и на втория гигантски слалом при жените, а след тях ще стартират и мъжете. Награждаването на победителите ще се проведе 15 минути след края на състезанието във финална зона.