Спорт

Ангел Казаков и Анита Гаврилова със сребърни отличия от Лондон

Самоков 365

Два сребърни медала завоюваха представителите на клуба по спортна аеробика „Самоков” на силния международен турнир „Хийтроу Оупън” в Лондон. Ангел Казаков зае второто място при мъжете и успя да повтори постижението си в партньорство с Анита Гаврилова при смесените двойки. Анита остана на косъм от място на почетната стълбичка при жените, където завърши четвърта.

В надпреварата при тройките Джована Ангелкова, Иванина Вукадинова и Лина Гаврилова във възрастовата група 12-14 г. стигнаха до финала и заеха призовото пето място. Весела Вукова /15-17 г./ също бе част от надпреварата, в която участваха гимнастици от 16 страни. „Доволна съм от нашето представяне. Състезателите ни са в нови възрастови групи и първоначално им бе трудно. В началото на годината имахме един слаб турнир в Словакия, но състезателите вече започват да навлизат във форма и идват и първите ни постижения”, коментира треньорката Дияна Аврамова. В края на май състезателите взеха участие и в турнир в Кантахенде, Португалия. Именно там състезателите на СК „Самоков” завоюваха и първите си отличия за годината.